<h1>Nightfall. Nové tendence ve figurativní malbě</h1>
<h1>Nightfall. Nové tendence ve figurativní malbě</h1>
<h1>Nightfall. Nové tendence ve figurativní malbě</h1>

Nightfall / Soumrak. Nové tendence ve figurativní malbě

Výstava představuje v díle více než dvaceti autorů z devíti zemí reprezentativní průřez současnou figurativní malbou. Námět výstavy je inspirován povídkou Isaaca Asimova z roku 1941, jejímž základem je otázka, co se stane s planetou a civilizací, když nastane zatmění Slunce a přijde soumrak. Mezi hlavní témata, která vystavující umělci zpracovávají, patří společenská krize a nejistota, osamělost, zmatenost a izolovanost člověka, vzrůstající tense mezi přírodou a civilizací, vnitřní i vnější boj s vlastním já a se společností. Téma apokalypsy je v současné době velmi aktuální, intuitivní sklony k takovému uvažování můžeme chápat jako příznak změny chodu světa a nastavení kolektivní mysli. Takto koncipovaná výstava interpretuje současnou figurativní malbu na základě společensko-politického kontextu.

Vystavující umělci: Karin Mamma Andersson (SWE), Hernan Bas (USA), Marius Bercea (RO), Zsolt Bodoni (RO), Martin Eder (DE), Tim Eitel (DE), Adrian Ghenie (RO), Cantemir Hausi (RO), Chantal Joffe (UK), Victor Man (RO), Justin Mortimer (UK), Daniel Pitín (CZ), Vitaly Pushnitsky (RUS), Neo Rauch (DE), Daniel Richter (DE), Serban Savu (RO), David Schnell (DE), Mircea Suciu (RO), Attila Szűcs (HU), Alexander Tinei (MD), Caroline Walker (UK), Matthias Weischer (DE)

Výstavu pořádá Galerie Rudolfinum ve spolupráci s Centrem pro moderní a současné umění v Debrecínu (MODEM), kde měl projekt premiéru.

Kurátorka: Jane Neal

Nightfall / Soumrak | dokument

úterý-neděle 10:00-18:00

Klub Galerie Rudolfinum

Koupit členství

čtvrtek 10:00-20:00

Adresa

Alšovo nábřeží 12
110 00 Praha 1

pondělí zavřeno

Jak k nám?

Mapa a další informace