O galerii

O galerii

Galerie Rudolfinum sídlí spolu s Českou filharmonií v historické budově pražského Rudolfina. Jako státní nezisková organizace se galerie zaměřuje převážně na prezentaci současného výtvarného umění.

Galerie Rudolfinum je známá jako Kunsthalle, tedy galerie založená na konceptu pořádání dočasných výstav bez stálé expozice. Za dobu své existence si galerie vybudovala významnou pozici na české výtvarné scéně. A to nejen díky zastoupení předních zahraničních umělců jako Andy Warhol, Damien Hirst, Louise Bourgeois, Georg Baselitz, Neo Rauch, Nan Goldin či Arthur Jafa, ale také výstavami významných domácích autorů, jakými jsou například Mikuláš Medek, Alén Diviš, Petr Nikl, Ivan Pinkava, František Skála nebo Jiří Černický. V roce 2017 uspořádala Galerie Rudolfinum svou stou výstavu, kterou byla velká instalace děl českého umělce Krištofa Kintery. Rekordní návštěvností 161 824 lidí se stala nejnavštěvovanější výstavou v České republice.

Kromě výstavních sálů se v galerii nachází relaxační a edukační prostor pro děti i dospělé, nazvaný Artpark, kde se pravidelně konají interaktivní instalace k výstavám a workshopy zaměřené na inspirativní témata ze současného umění vedené profesionálními lektory.

Více o Galerii Rudolfinum

úterý-neděle 10:00-18:00

Klub Galerie Rudolfinum

Koupit členství

čtvrtek 10:00-20:00

Adresa

Alšovo nábřeží 12
110 00 Praha 1

pondělí zavřeno

Jak k nám?

Mapa a další informace