Galerie Rudolfinum přichází s upcycling taškami z bannerů

Některé skrývají malá překvapení.

Jste příznivci upcycling, neboli nových věcí vyrobených z něčeho použitého? Určitě se také chcete odlišit a mít ve své sbírce stylových doplňků skutečný originál, jediný na celém světě. Pokud jste i milovníky současného umění, můžete si navíc užívat pocitu každodenního úzkého kontaktu doslova „na tělo“ se svým love brandem, Galerií Rudolfinum. Přední česká kunsthalle specializující se zejména na výstavy současného mezinárodního umění se rozhodla dát nové využití bannerům k uplynulým výstavám, konkrétně vyrobit kolekci upcycling tašek vyznačujících se vysoce kvalitním designem. Spojila se proto s lokální značkou LUCIELA TASCHEN, která tvoří z kůže a veganského materiálu Piňatex a výsledkem je limitovaná kolekce tašek a doplňků s názvem LT RUDOLF.

Kolekce LT RUDOLF nabízí unisex tašky přes rameno ve streetovém stylu, objemné shoppery, ale i menší elegantní psaníčka, obaly na mobily nebo moderní pásky s kovovým okem. Výrazným prvkem jsou popruhy v černé barvě s vetkaným ikonickým logem galerie. Každý kousek kolekce LT RUDOLF je jedinečným číslovaným originálem, jeho majitel si tedy pořídí nejen vysoce praktický kousek s kvalitním designem, ale může si být jist, že druhý takový na ulici nepotká.

„Při tvorbě kolekce LT RUDOLF jsme pracovali s aktuálními tématy týkajícími se životního prostředí jako je minimalizace odpadu a upcycling, tedy přeměnou starých a nepotřebných produktů na produkty s vyšší užitnou hodnotou,“ vysvětluje majitelka a designérka značky LUCIELA TASCHEN Lucia Jamrichová.

Zájemci si tak mohou zakoupit svého „upcycled AJ-je“, tašku nebo doplněk z bannerů k výstavě amerického umělce Arthura Jafy, globální hvězdy současného umění. Jafa letos získal řadu ocenění včetně té pro nejlepšího umělce na přehlídce umění Benátské bienále. Ještě předtím ale stihl osobně otevřít svoji velkou výstavu v Galerii Rudolfinum, kterou zahájil i tamní výstavní sezónu 2019. Kousky „ACB“ zase potěší příznivce současného sochařství, k jejich výrobě posloužily bannery k letní výstavě A COOL BREEZE. Barevnosti přidala kolekci vyznačující se především černobílou kombinací edice vytvořená z bannerů k výstavě Papírová věž předního českého umělce Daniela Pitína, která je ještě v Galerii Rudolfinum k vidění, a to do 29. prosince 2019.

„Tašky a doplňky nejsou výjimečné jen svým designem a myšlenkou upcycling, na jejich majitele čekají často malá překvapení. V jedné je například uvnitř ukryto křestní jméno světoznámého kurátora, v jiné třeba zobrazení nečekané části sochy mladého muže. Jsou to takové malé kvízi, které, jak doufáme, nové majitele potěší,“ říká vedoucí komunikace Galerie Rudolfinum Maja Ošťádalová.

Originální upcycling tašky z kolekce LT RUDOLF lze zakoupit v Galerii Rudolfinum a od 5. prosince 2019 i v pražském showroomu LUCIELA TASCHEN.

 

Tisková zpráva ke stažení zde.

úterý-neděle 10:00-18:00

Klub Galerie Rudolfinum

Koupit členství

čtvrtek 10:00-20:00

Adresa

Alšovo nábřeží 12
110 00 Praha 1

pondělí zavřeno

Jak k nám?

Mapa a další informace