Načítám Akce

Vernisáž výstavy Arthur Jafa

Zveme Vás na vernisáž výstavy Arthur Jafa: A Series of Utterly Improbable, Yet Extraordinary Renditions (featuring Ming Smith; Frida Orupabo and Missylanyus) ve středu 16. ledna 2019 od 18:00 ve dvoraně Rudolfina. Těšíme se na Vaši návštěvu!

 

Americký umělec Arthur Jafa ve svém filmovém díle zpřítomňuje obraz afroamerické identity a kultury prostřednictvím rozsáhlého spektra současných snímků a nalezených záběrů. Směs segmentů známých ikon a historických událostí černošské kultury a anonymních těl v různých emocionálně vyhrocených stavech nadšení a zoufalství přináší syntetizující pohled na americkou historii života černošské komunity. Jafa autenticky odhaluje svou vlastní identitu, tvořenou jak zranitelností, tak autoritou umělce a přináší odpověď na otázku, co to znamená být součástí komplexního a složitého terénu černé reprezentace. Snaží se převyprávět historii afroamerické vizuální estetiky a přispět tak k otevření tohoto tématu v novém horizontu.

 

 

Kurátoři výstavy: Hans Ulrich Obrist, Amira Gad. Výstava je realizována The Serpentine Galleries (Londýn) a Galerií Rudolfinum (Praha). Kurátor v Praze: Petr Nedoma.

 

Volný vstup na výstavu díky finanční podpoře J&T Banky.

úterý-neděle 10:00-18:00

Klub Galerie Rudolfinum

Koupit členství

čtvrtek 10:00-20:00

Adresa

Alšovo nábřeží 12
110 00 Praha 1

pondělí zavřeno

Jak k nám?

Mapa a další informace