Načítám Akce

Přednáška | Petr Cieslar: Jednou budem dál

Přednáška Petra Cieslara “Jednou budem dál” s hudebními ukázkami proběhne ve čtvrtek 21. února v 18:00 v Artpaku a ve výstavě Arthura Jafy v Galerii Rudolfinum.
Vstup volný.
 
Afroamerická, černá a svobodná! Hudba má “kouzelnou” moc měnit veřejné mínění i pohled na minoritu. Umí spojovat, budovat i přetvářet. Vysvětlovat. Je svědectvím minulosti, zhmotňuje přítomnost a přetavuje budoucnost. Hudba komunikuje život se všemi jeho aspekty, důsledky i podmínkami. Jak hudební tóny a hlasy bojovaly proti rasové segregaci? Co stojí za příběhem černé hudby?
 
Petr Cieslar nejprve popularizoval vědu v Pevnosti poznání, science centru Univerzity Palackého, a posléze i pro Filozofickou fakultu UPOL, kde se ve svých kvalifikačních pracích věnoval tématu afroamerické hudby i dějinám Afroameričanů. Je držitelem ceny za popularizaci vědy SCIAP udělovanou Akademií věd ČR a čestného ocenění za tvorbu vědeckých videí v ceně Neuron Prima ZOOM. Vyrostl s jedním okem na mobilním telefonu a s okem druhým namířeným na knihy. Ušima přitom poslouchal hudbu. Nejen černou. Od prosince roku 2017 spravuje oficiální účty AV ČR na sociálních sítích, píše o vědě pro časopis Studenta a s hudbou koketuje neustále…

Momentálně ZAVŘENO

Klub Galerie Rudolfinum

Koupit členství

Připravujeme DANIEL PITÍN

Adresa

Alšovo nábřeží 12
110 00 Praha 1

Vernisáž 25. 9. 2019

Jak k nám?

Mapa a další informace