Načítám Akce

Komentovaná prohlídka pro pedagogy

Zveme vás na komentovanou prohlídku pro pedagogy, ve které vás provedeme výstavou Daniel Pitín Papírová věž v Galerii Rudolfinum a novou instalací v Artparku. V rámci prohlídky Vás zároveň seznámíme s připravenými doprovodnými programy pro školní skupiny.

 

Komentovaná prohlídka pro pedagogy proběhne v úterý 5. 11. v 17:00 a je vedená kurátorkou vzdělávacích programů Galerie Rudolfinum Zdenkou Švadlenkovou. Vstup volný. Prosíme o rezervaci na emailu svadlenkova@rudolfinum.org.

 

K výstavě Daniel Pitín Papírová věž nabízíme tyto programy pro školní skupiny:

Komentované prohlídky výstavy
2. stupeň ZŠ/SŠ 40min.
Jaké principy ve své tvorbě Daniel Pitím uplatňuje, čím se inspiruje a jak maluje a proč vytváří audiovizuální díla?

Kam až oko dohlédne?

2. stupeň ZŠ 90/120min.
Jak vzniká malba, co je v ní a za ní skryto, a je možné do obrazu vstoupit? Z malířského projevu Daniela Pitína vyzařuje suverenita a gesto, chvílemi se zdá, že se dostáváme do paralelních světů, jindy jako bychom se ocitli ve filmovém okénku. Velkolepé obrazy rozpadlých budov a interiérů mohou působit pochmurně, drobná zátiší s květinami metamorfující v geometrické tvary utěšeně. Společně se ponoříme do Pitínových maleb a svůj zážitek se pak pokusíme v praktické části ztvárnit.

 

Jeden z pětadvaceti snímků
2. stupeň ZŠ/SŠ/VŠ 90/120min.
Daniel Pitín sám sebe prezentuje jako malíře i přesto, že má jeho tvorba audiovizuální přesahy. Ovšem i v jeho malířských námětech je tak silná přítomnost prostorovosti a dějovosti, že u nich můžeme přemýšlet v intencích architektury či filmu, nehledě na specifické inspirační zdroje. Právě u filmu se zastavíme. V mnoha dílech se objevují rozpoznatelné odkazy na filmy například od Alfreda Hitchcocka nebo Stanleyho Kubricka. Na to, abyste malbu ocenili, ale není potřeba tyto filmy do detailů znát. Jedná se spíše o přezkoumání povahy námětu jinými prostředky. Co to přesně znamená? O tom se budeme bavit ve výstavě a v následujícím workshopu na související myšlenky navážeme.

 

Kytkotrojúhelník, kostkohlava i gouda
poslední rok MŠ/1. stupeň ZŠ (lze adaptovat dle věku) 60min.
Co všechno na obrazech můžeme vidět? A kolik času potřebujeme, abychom opravdu objevili každý kousek? Program se zabývá malířskými principy tvorby Daniela Pitína a rozvíjí dětskou imaginaci. Společně tvoříme a prožíváme příběh, mezi obrazy a pohybujeme se s nimi.

úterý-neděle 10:00-18:00

Klub Galerie Rudolfinum

Koupit členství

čtvrtek 10:00-20:00

Adresa

Alšovo nábřeží 12
110 00 Praha 1

pondělí zavřeno

Jak k nám?

Mapa a další informace