Načítám Akce

Komentovaná prohlídka | Mat Collishaw. Standing Water

Jak se vyvíjela tvorba Mata Collishaw v posledních letech? K jaké historické události se vztahuje jeho dílo Deliverance z roku 2008? A co spojuje Velázqueze a Francise Bacona?

Další z komentovaných prohlídek výstavy Mat Collishaw. Standing Water s jejím kurátorem Petrem Nedomou se koná ve čtvrtek 17. května v 18:00.

Vstup na výstavu je zdarma díky Nadačnímu fondu Avast.
Generálním partnerem galerie je J&T Banka.

Výstava Standing Water představuje mnohdy tradiční témata dějin umění aktualizovaná v kontextu dnešní doby s využitím rozmanitých možností použitých médií. Mat Collishaw (*1966) je jedním z hlavních představitelů významné generace britských umělců, kteří se etablovali na konci 80. let po studiích na londýnské Goldsmith’s College. Pražská expozice prezentuje jeho zásadní díla ze všech období vývoje jeho uměleckého projevu od 90. let po současnost. Pro jeho tvorbu jsou charakteristická hlubší, historicky prověřená témata, skrývající se pod vizuálně přitažlivým povrchem, díky němuž snadno poutají pozornost diváka, ovšem při zachování vysoké estetické kvality. Přiblížením ikonických děl dějin umění současnému divákovi posouvá realitu umění a jeho reprezentace do zcela nového kontextu.

úterý-neděle 10:00-18:00

Klub Galerie Rudolfinum

Koupit členství

čtvrtek 10:00-20:00

Adresa

Alšovo nábřeží 12
110 00 Praha 1

pondělí zavřeno

Jak k nám?

Mapa a další informace