Načítám Akce

Komentovaná prohlídka

Co vede Michaëla Borremanse k tvorbě videí? Při jaké příležitosti vznikly Barevné kužely? A proč nikdy neuvidíte celou Olympii od Davida Claerbouta?


Prohlídka výstavy Michaël Borremans The Duck doplněná o komentář k výstavě David Claerbout Olympia se koná ve čtvrtek 5. března v 18:00. Oběma výstavami provede jejich kurátor Petr Nedoma.

Vstup na výstavy volný.

Dílo belgického malíře Michaëla Borremanse (*1963, žije a pracuje v Gentu) je charakteristické svým znepokojivě silným psychologickým momentem. Přestože se jeho obrazové náměty často pojí s latentně přítomným násilím, vynikají neobyčejnou krásou svého provedení. Specifická iluzorní kvalita jeho maleb prozrazuje velký zájem o médium filmu a fotografie, a to především jako zdroje inspirace pro kompoziční strukturu jeho obrazů. Nadpřirozené zpomalení, precizní detail a vibrantní charakter maleb vypovídají o snaze přiblížit transcendentální vlastnosti duchovních otázek. Postupem času se také sám začal věnovat tvorbě videí, která zachycují jeho rozpohybovaná plátna a otevírají tak nový rozměr jeho tvorby.

úterý-neděle zavřeno

Klub Galerie Rudolfinum

Koupit členství

čtvrtek zavřeno

Adresa

Alšovo nábřeží 12
110 00 Praha 1

pondělí zavřeno

Jak k nám?

Mapa a další informace