O Artparku

ARTPARK

Nová podoba vzdělávací a relaxační zóny Galerie Rudolfinum ARTPARK reflektuje výstavu uznávaného amerického režiséra, kameramana a umělce Arthura Jafy: A Series of Utterly Improbable, Yet Extraordinary Renditions (featuring Ming Smith; Frida Orupabo and Missylanyus). Veřejnost může ARTPARK navštěvovat po dobu konání výstavy 17.- 31. března 2019.

Interaktivní instalace a průvodce představuje v ARTPARKU v časové linii a ukázkách stručnou historii a současnost vývoje černošské hudby a skrze ni dokumentuje vývoj boje Afroameričanů za rovnoprávnost. Informace návštěvníkům mohou obohatit výstavu Arthura Jafy. Ve svých videích se Jafa snaží vytvořit svébytnou verzi filmové vizuality, stejně jedinečnou a odrážející duši černošského národa, jakou je černošská hudba, která ostatně v Jafových videoinstalacích hraje podstatnou roli. Návštěvníci mohou také vidět a podílet se na interaktivní audiovizuální instalaci Můj manifest od kolektivu autorů Free Cinema, či navštívit „obývací pokoj“ s příjemným sofa a televizí. Prostor pro kreativitu nabídne tabule hvězd, na které se návštěvníci mohou pokusit udělat ze sebe „mega star“ show businessu, nebo se pokusit ilustrovat některý z hitů černošských muzikantů.

ARTPARK, jehož podoba se mění s každou novou výstavou, má za cíl interaktivním způsobem přiblížit práci vystavujících umělců i nejmenším návštěvníkům. Samozřejmou součástí budou doprovodné programy pro školy a veřejnost či pravidelné dětské dílny. ARTPARK zároveň zůstává pro návštěvníky Galerie Rudolfinum i místem kreativního odpočinku.

Úterý-neděle 10.00-18.00

Klub Galerie Rudolfinum

Koupit členství

Čtvrtek 10.00-20.00

Adresa

Alšovo nábřeží 12
110 00 Praha 1

Pondělí zavřeno

Jak k nám?

Mapa a další informace