O Artparku

ARTPARK

Vzhledem k přípravě nové výstavy jsou Galerie Rudolfinum i její edukační prostor Artpark nyní uzavřeny. Znovu se otevřou 17. ledna 2019, kdy začíná výstava amerického umělce Arthura Jafy A Series of Utterly Improbable, Yet Extraordinary Renditions, kterou bude reflektovat nová instalace v Artparku.

Arthur Jafa přináší odpověď na otázku, co to znamená být součástí složitého terénu černé reprezentace a potažmo tak terénu jakékoli jinakostiVe svém filmovém díle zpřítomňuje obraz afroamerické identity a kultury prostřednictvím rozsáhlého spektra současných snímků a nalezených záběrů. Snaží se převyprávět historii afroamerické vizuální estetiky a přispět tak k otevření tohoto tématu v novém horizontu. Směs segmentů známých ikon a historických událostí černošské kultury a anonymních těl v různých emocionálně vyhrocených stavech nadšení a zoufalství přináší syntetizující pohled na americkou historii života černošské komunity.

Výstavu připravujeme ve spolupráci s londýnskou The Serpentine Galleries a potrvá do 31. března. Kurátoři: Hans Ulrich Obrist a Amira Gad.

Galerie zavřena

Klub Galerie Rudolfinum

Koupit členství

Připravujeme Arthur Jafa

Adresa

Alšovo nábřeží 12
110 00 Praha 1

Vernisáž 16. 1. 2019

Jak k nám?

Mapa a další informace